متعلقات بلوئر 

قطعات و لوازم جانبی بلوئر هوادهی(Air Blower) 

1) سایلنسر بلوئر(Blower silencer): 

2)شیر یکطرفه بلوئر(Blower check valve): 

خاموش کننده ها در هر نوع نصب دمنده ضروری هستند. صرف نظر از اندازه یا سرعت دمنده ، از خاموش کننده های تقریباً همیشه استفاده می شود. در انتخاب خاموش کننده های دمنده ، دو ملاحظه اساسی وجود دارد: 1) خاموش کننده باید اندازه صحیح باشد (یعنی ظرفیت کافی برای جریان حجم ) و ، 2) صدا خفه کن باید نوع مناسب برنامه باشد. اندازه اسمی خاموش کننده فقط باید بر اساس حجم گاز (یعنی CFM گاز یا هوا در شرایط کار) باشد. با این حال ، صدا خفه کننده (طراحی) باید با در نظر گرفتن اندازه دمنده و سرعت کار انتخاب شود. اطلاعات کامل کاربرد و ظرفیت در صفحه 3 آمده است. دو نوع خاموش کننده معمولاً در دمنده های مثبت استفاده می شود: یک خاموش کننده نوع واکنشی که شامل مجموعه ای از محفظه های انبساطی است که دارای لوله های متصل به یکدیگر هستند ، یک طراحی خاموش کننده پیچیده تر. ترکیب است
نوع جاذب این خاموش کننده ترکیبی شبیه به نوع واکنشی است با این تفاوت که یک قسمت جاذب صدا با بسته بندی صوتی ، شامل افزونه اتصال خاموش کننده نزدیک به دمنده است. ورودی یک خاموش کننده تخلیه و خروجی یک خاموش کننده ورودی انتهایی هستند که دارای قسمت بسته بندی شده هستند. نوع سوم خاموش کننده اصلی-نوع ساده و بسته بندی شده-گاهی در دمنده ها استفاده می شود. این نوع خاموش کننده معمولاً در ماشین های کوچک و با سرعت بالا استفاده می شود که به طور مشخص نویز فرکانس بالا و ضربان های نسبتاً ملایم تولید می کنند. PLV معمولاً معیار انتخاب نوع خاموش کننده است. اگر دمنده در محدوده بحرانی PLV کار می کند ، نویز فرکانس بالا را ایجاد می کند که ممکن است حلقه پوسته یا چکش مخزن را در لوله کشی و خاموش کننده ایجاد کند. این شرایط بحرانی PLV برای نتایج رضایت بخش همیشه به یک خاموش کننده جاذب ترکیبی نیاز دارد.

2)شیر یکطرفه بلوئر(Blower check valve):در مواردی که از دو یا چند دمنده استفاده می شود و یک دمنده در حال کار نیست ، سوپاپ های چک مورد نیاز است. اگر یک دمنده کار نکند ، شیر بازرسی مانع جریان هوا از طریق آن دمنده می شود ، که در غیر این صورت جریان را از سیستم منحرف می کند. دریچه های چک دارای فلپرهای دوگانه به سبک پروانه با مهر و موم BUNA-N هستند. شیرها مقاومت کم جریان و آب بندی مثبت را ارائه می دهند و با اتصالات استاندارد M. NPT ، یا به صورت اختیاری با انتهای فلنج دار یا ساده (برای بستن شیلنگ) ارائه می شوند.
هر زمان که یک دمنده هوای وان حمام تعویض می شود ، ضروری است که یک شیر کنترل برگشت جریان جدید نیز نصب شود تا اطمینان حاصل شود که آب آبگرم به موتور دمنده جدید شما باز نمی گردد و آن را از بین نمی برد. به عنوان یک احتیاط دیگر ، مطمئن شوید که شیلنگ دمنده دارای حلقه هارتفورد در بالای خط آب ، در نمودار است.

3)شیر اطمینان بلوئر(Blower softy valve ):

از شیر اطمینان دمنده برای محافظت از دمنده و تجهیزات استفاده می شود. هنگامی که فشار در دمنده و تجهیزات به طور غیرعادی به مقدار معینی افزایش می یابد (فشار باز شدن سوپاپ ایمنی) ، شیر اطمینان می تواند به طور خودکار محیط را باز و تخلیه کند تا از ادامه افزایش فشار جلوگیری شود. هنگامی که فشار در دمنده و تجهیزات به مقدار معینی کاهش می یابد (فشار صندلی عقب شیر ایمنی) ، شیر اطمینان به طور خودکار بسته می شود

در مقایسه با شیر ایمنی سنتی ، شیر ایمنی دمنده دارای ویژگی های زیر است:

1. از آنجا که دمنده عمدتا برای محیط هوای کم فشار استفاده می شود ، شیر ایمنی دمنده دارای فلنج خروجی خروجی نیست. در عوض ، از سوراخ های کوچکی که به طور مساوی در اطراف بدنه شیر بهداشتی پخش شده اند برای تخلیه مستقیم محیط استفاده می کند در حالی که محفظه فنر را مستقیماً در پشت فلپ سوپاپ قرار می دهد. با این ساختار ثبت شده ، ساختار دریچه فشرده تر است ، تخلیه محیط نرم تر است و وزن سوپاپ تنها یک سوم تا یک پنجم سوپاپ ایمنی سنتی است.

2. سوپاپ ایمنی دمنده از ساختار ثبت شده مخزن تجمع فشار بین فلپ سوپاپ و صندلی سوپاپ استفاده می کند. در مقایسه با سوپاپ ایمنی سنتی که از حلقه تنظیم کننده و پیچ موقعیت استفاده می کند ، ساختار ساده تری دارد و استفاده از شیر راحت تر است و شیر عملکرد پایدار تری دارد.

3. حداقل فشار باز شدن یک شیر ایمنی سنتی به طور کلی 0.1 مگاپاسکال است. برای شیر اطمینان دمنده ، فشار باز شدن آن اغلب کمتر از 0.1 مگاپاسکال لازم است. حتی اگر شیر ایمنی سنتی از فنری با سختی کوچکتر استفاده کند ، نمی تواند تحت فشار کم دقیق و حساس عمل کند. محدوده فشار باز شدن سوپاپ ایمنی دمنده 0.02 ~ 0.2MPa است ، بنابراین شیر ایمنی دمنده می تواند به طور دقیق و حساس تحت فشار کم کار کند.

4- نقطه نیروی فنر شیر اطمینان دمنده بر روی فلپ سوپاپ از طریق ساقه سوپاپ بسیار نزدیک به سطح آب بندی فلپ سوپاپ است در حالی که نقطه نیروی سوپاپ ایمنی سنتی از سطح آب بندی بسیار دور است. از فلپ سوپاپ بنابراین ، در مقایسه با سوپاپ های ایمنی سنتی ، عملکرد شیر اطمینان دمنده پایدارتر و قابل اطمینان تر است.

5. سوپاپ ایمنی سنتی محیط را از طریق کانال خروجی در یک جهت تخلیه می کند ، بنابراین تخلیه محیط احتمالاً باعث ارتعاش سیستم می شود. سوپاپ اطمینان دمنده از طریق سوراخ های کوچکی که به طور مساوی روی بدنه سوپاپ پخش شده اند ، محیط را به طور مساوی به محیط اطراف تخلیه می کند. بنابراین ، عملکرد شیر پایدار است ، بدون لرزش.

6. هیچ حلقه ای روی شیر ایمنی دمنده وجود ندارد ، بنابراین استفاده از آن آسان است. شیر ایمنی با توجه به فشار باز شدن مورد نیاز کاربر اشکال زدایی شده است ، بنابراین کاربر می تواند آن را مستقیماً روی سیستم نصب کند تا از آن استفاده کند.

4)شاسی بلوئر Blower bace blate (frame):

شاسی بلوئر ها طوری طراحی شده اند که در مقابل فشارهای حداکثری دارای مقاومت بالایی و همچنین از آلیاژ منحصری در طراحی این بلوئرها استفاده گردیده شده است.

5)روتور بلوئر (Blower rotor):

در مورد فشرده سازی هوا و انتقال هوا ، سه نوع وجود دارد: موتور فن ، موتور دمنده و موتور کمپرسور. به طور کلی ، موتور فن در حمل هوا ، موتور کمپرسور در فشرده سازی هوا و موتور دمنده هر دو ویژگی فن ها و کمپرسورها را ترکیب می کند. موتورهای دمنده را می توان مجهز به موتورهای فن یا موتورهای کمپرسور برای توسعه فن های خروجی یا پمپ های خلاء کرد.

کاربرد:
فشرده سازی و انتقال هوا از عملکردهای معمول موتورهای دمنده است. تحت محدوده فشار خاصی ، موتورهای دمنده می توانند به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرند. میزان جریان هوا معمولاً 0.5 ~ 800 متر مکعب در دقیقه ، حداکثر 1400 متر مکعب در دقیقه است. بیشتر موتورهای دمنده برای دمنده های هوا طراحی شده اند و برای ساختمان ، برق ، ذوب ، صنایع پتروشیمی ، معدن ، بنادر ، صنایع غذایی و غیره کاربرد دارند. موتورهای دمنده همچنین می توانند برای انتقال انواع دیگر هوا مانند H ، O2 ، CO ، CO2 ، H2S ، CH4 ، C2H2 و گاز استفاده شوند. اعم از 1 ~ 3HP.

6)بلبرینگ بلوئر (Blower bearing):

طراحی بلبرینگ های بلوئر به نحوی میباشد که یک بلبرینگ استاندارد است که از چدن با پودر پوشیده شده است تا بتواند در سخت ترین محیط ها کار کند. .تراز کردن دقیق طراحی بلبرینگ دوتایی ، همراه با مسابقه های فوق العاده ، امکان کار با سرعت بالا را فراهم می کند. طراحی Centrik-Lok® CL از Link-Belt دارای هشت زبانه گیر برای حل سخت ترین مشکلات نصب شفت است. طراحی منحصر به فرد یقه شکاف دار آن از پیچ درپوش سر قوی برای نصب ایمن و آسان استفاده می کند. یقه قفل کننده دارای نیروی نگهدارنده محوری برتر است. این طراحی خلاقانه 20 درصد نیروی چنگ زدن بیشتری نسبت به بهترین رقیب بعدی ارائه می دهد.

7)رینگ پیستون بلوئر (Blower piston ring):

انواع مختلفی از حلقه های پیستون را می توان از ما استفاده کرد ، که در برابر سایش مقاوم هستند و از مقاومت کششی بالایی برخوردارند. این حلقه ها عملکرد روان پیستون ها را در خودروها امکان پذیر می کنند. از محفظه احتراق به داخل میل لنگ ، نشت گازهای احتراق با کمک این حلقه ها جلوگیری می شود. بنابراین ، ثبات حرارتی و ضریب انبساط کم حفظ می شود.
کاربرد: در Root Blower استفاده می شود.

8)بلوئر سیل رینگ (Blower seal ring):

نوک پروانه ، که قسمت بالا نامیده می شود و حاشیه داخلی بدنه ، طوری تنظیم شده اند که با هم مهر و موم صورت را تشکیل می دهند. این مرحله باعث ایجاد جریاناتی می شود که در برابر جریان گاز می چرخند ، که بر خلاف جهت چرخش روتور است ، تا مقدار نشت داخلی را کاهش دهد. با این کار بهره وری در عملکرد بالا و اثر صرفه جویی در انرژی حاصل می شود.

یک قوس شکل قوس دار ممکن است به دلیل اثر آب بندی ضعیف منجر به نشت داخلی بیشتری شود.

دمنده نوع دو لوب دارای ظرفیت داخلی زیادی است ، بنابراین بدنه کوچکتر نسبت به نوع سه لوب دارد. از طرف دیگر ، دمنده نوع سه لبه دارای مقادیر کمتری از فشار ضربان ، سر و صدای فشرده سازی و مقدار نشت داخلی است.
شیارهای روغن متمرکز هم در سطح بیرونی شافت و هم در سوراخ محفظه یاتاقان ایجاد می شود. این پیکربندی مقداری روغن روان کننده را در شیارها نگه می دارد تا اثر آب بندی را ایجاد کند.
لاستیک نیتریل بوتادین (NBR) مهر و موم را طوری تنظیم کرده است که با سطح تماس کشویی آن ، اثر آب بندی را ایجاد می کند.
فیلم روغنی روی قسمت کشویی باعث اصطکاک کم و سایش کوچک می شود.
به طور گسترده ای قابل استفاده است و به دلیل قیمت پایین به راحتی در دسترس است.
حلقه مهر و موم دوار و حلقه مهر و موم استاتیک به گونه ای پیکربندی شده اند که روی یکدیگر می لغزند تا اثر آب بندی را ایجاد کنند.
مقدار نشت بسیار کم.
حتی در شرایط شدید ، از جمله درجه حرارت بالا ، فشار بالا ، سرعت بالا و درجه حرارت برودتی قابل استفاده است.
عمر طولانی به دلیل اصطکاک کم در قسمت های کشویی.

مهر و موم مکانیکی تنها در انتهای شافت ،
مهر و موم مکانیکی دوگانه بر روی شافت ،
مهر و موم مکانیکی دوگانه بر روی هر جعبه چاشنی و/یا مهر و موم گاز خشک خشک بر روی هر جعبه چاشنی مطابق با مشخصات مورد نیاز انتخاب می شود.

9)روغن بلوئر (Blower oil):

روغن توصیه شده برای همه محصولات Roots روغن مصنوعی ROOTS is است. عمر طولانی ، استحکام فیلم بالا ، روان کننده مصنوعی و عمر مفید بلبرینگ و قابلیت اطمینان تجهیزات را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. از طریق ترکیب برتر روغنهای پایه مصنوعی و فناوری افزودنی اختصاصی ، مزایای عملکرد خود را نسبت به روغنهای معدنی و مصنوعی رقیب بدست می آورد. این فناوری افزودنی منحصر به فرد ثابت کرده است که تجهیزات را روان تر ، سردتر ، بی صدا ، طولانی تر و کارآمدتر می کند.

مهم: گریس مبتنی بر خاک رس پوسته و گریس کمپلکس آلومینیوم Roots Synthetic سازگار نیستند و نباید جایگزین یا مخلوط شوند. همچنین ، روغن بر اساس لیتیوم برای هیچ دمنده ROOTS تأیید نمی شود. هر نوع دمنده URAI یا Whispair MAX که بر روی یا ساخته شده است پس از 1 آگوست 2016 (شماره سریال با 1608A و بعد از آن) نیاز به گریس مصنوعی Roots دارد. رنگ بنفش دارد و نباید با گریس دیگر مخلوط شود.

هر نوع دمنده URAI و Whispair MAX که پیش از اوت 2016 ساخته شده بود دارای گریس مبتنی بر خاک رس Shell بوده و باید همچنان با Shell Gadus S2 U1000 (درجه NLGI شماره 2 ، PN 71522 یا Shell Darina SD 2 NLGI درجه 2 ، PN 5067628) سرویس شود. رنگ برنزه دارد و نباید با گریت Roots Synthetic مخلوط شود.

10)فیلتر بلوئر (Blower filter):

همه عناصر فیلتر ما به طور خاص برای حذف گرد و غبار جو از ورودی هوا برای موتورها ، ورودی فن و دمنده ، کمپرسورها و توربین ها طراحی شده است. … فیلترهای ورودی هوا با دقت طراحی شده اند تا تمام مشخصات نصب شده را برآورده کرده و از آنها فراتر روند.

11)سیلندر بلوئر (Blower selandr):

سیلندر بلوئر و نحوه ی قرار گیری قطعات داخل آن به طور خاصی طراحی شده است
که نمونه ای از آن دارای مشخصات ذیل است

سیلندر هوا برای نازل دمنده بالایی و جانبی Sonny’s – SON10006273
سیلندر هوا برای نازل دمنده بالا و جانبی سانی

سیلندر هوا – سکته مغزی 1-1/16 اینچ x 2 اینچ

درگاه های 1/8 اینچی – 5/16-24 UNF Rod Thread

کامل با Rod End و اتصالات

12)بلوئر فولی (Blower pulley):

ما در ساخت قرقره های موتور و دمنده ها مشارکت داریم. اینها با استفاده از مواد و اجزای کیفی مطابق با استانداردهای پیشرفته تکنولوژیکی تولید می شوند. قرقره ها که به دلیل عملکرد کارآمد ، ایمن و قابل اعتماد تحسین شده اند ، نیاز به نگهداری بسیار کمتری دارند.

قرقره های موتور در محور موتور نصب شده و به انتقال حداکثر قدرت بدون لغزش کمک می کند.

قرقره های دمنده در محورهای دمنده نصب می شوند. با تنظیم اندازه قرقره دمنده ، دستیابی به دورهای مختلف با دور در دقیقه به راحتی امکان پذیر است.نصب شده در شفت موتور قرقره موتور V-Groove حداکثر قدرت را بدون افت لغزش منتقل می کند.نصب شده در دمنده شفت. با تنظیم اندازه قرقره دمنده ، دستیابی به RPM های مختلف با RPM موتور ثابت آسان است.

13)کوپلینگ بلوئر (Blower coupling):

ما درایو کوپلینگ دمنده گریز از مرکز را مطابق نیاز جانبی ارائه می دهیم. کوپلینگ فن دمنده گریز از مرکز دیگ بخار صنعتی برای دیگهای صنعتی کاربرد دارد. با توجه به محیط کار متفاوت ، SIMO می تواند فن مخصوص دمنده گریز از مرکز را برای شما طراحی کند. در عین حال ، این فن دمنده گریز از مرکز در موارد زیر نیز کاربرد دارد.
تهویه

تهویه اجباری ، تهویه ساختمان ، تهویه معدن ، تهویه تونلی ، تهویه مواد و خشک شدن.

♦ سرمایش و دفع گرما

14)سایت گلاس بلوئر (روغن نما بلوئر )
Blower sight glass:

با استفاده از این نشانگر روغن که روی جلوی جلو یا عقب ریشه های PSI یا سوپرشارژر پیچ شما نصب شده است ، می توانید مطمئن باشید که روغن در جلو یا عقب محفظه دنده دمنده شما وجود دارد.
این واحد زاج است. دارای شیشه ای شفاف و از حلقه O برای آب بندی استفاده می کند. ساده برای نصب.

قطعات بلوئر را میتوانید از شرکت پارس بلوئر بخواهید

کار گروه تخصصی شرکت وکیوم آسیا آماده ارائه خدمات و قطعات انواع بلوئر می باشد

قطعات بلوئر شامل :

 • محفظه فیلتر صدا خفه کن
 • لوله لاستیکی
 • فیلترهای هواکش ورودی
 • گیج فشار
 • سوپاپ اطمینان
 • صدا خفه کن خروجی
 • گارد محافظ پولی
 • شیر یکطرفه
 • شیر راه اندازی
 • حرارت سنج
 • الکتروموتور

همچنین تعمیرات تخصصی انواع بلوئر در این کار گروه با قطعات اصلی توسط کارشناسان این مجموعه با گارانتی انجام میگردد.

لذا صنعتگران عزیز میتوانند با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نموده و درخواستهای خود را ارائه نموده تا در اسرع وقت پاسخ داده شود .